de cz

Tepelná čerpadla

Společnost HELITECH s.r.o. je prodejní, montážní a servisní partnerskou firmou pro jižní čechy švédského koncernu NIBE Industrier AB s pevným a stabilním zázemím v Čechách (NIBE - DZ Dražice). Dodáváme úplný sortiment produktů za podmínek stanovených výrobcem.

Tepelná čerpadla NIBE si získávají velkou oblibu, a to zejména pro skvělé vlastnosti, kterými disponují. Mezi tyto vlastnosti patří spolehlivost, vysoký výkon i při nejnižších teplotách, levný bezobslužný provoz a šetrnost k životnímu prostředí. Kromě všech těchto vlastností, které jsou samy o sobě velkým přínosem, jsou tepelná čerpadla navíc bezúdržbová. Spolehlivost, trend úspor a šetrný přístup k životnímu prostředí je synonymem pro tepelná čerpadla NIBE. Drtivá většina tradičních způsobů vytápění, které znáte ze svých domovů, jsou energeticky podstatně náročnější než tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla Vám dodají úplnou nezávislosti. Tuto nezávislost pocítíte zejména v ceně vytápění, která již není odvozená od aktuálních cen energie na trhu. Zejména díky cenově výhodnému vytápění se vám investice, kterou jste vynaložili do koupě tepelného čerpadla NIBE, brzy vrátí. 
Na výběr máte hned z několika systémů tepelných čerpadel a můžete si vybrat přesně takový systém, který se nejvíce hodí pro vaše vytápění (s volbou správného typu Vám rádi nezávazně a bezplatně) pomůžeme. Zvolit můžete systém země-voda, vzduch-voda nebo systém ventilační. Systém vzduch-voda pracuje způsobem, kdy je teplo odebíráno pracovní látkou ze vzduchu při teplotách až do -25º Celsia. Systém země-voda funguje odlišným způsobem, pomocí vrtu je přivedeno teplo z horniny k čerpadlu. Výhodnou funkcí tepelných čerpadel je také rozmanitost jejich využití během jednotlivých částí roku. V zimních měsících je čerpadlo užíváno pro přísun tepla a během teplých dnů zejména v letních měsících jej lze využít také jako klimatizaci. Tepelné čerpadlo je totiž schopné odvést přebytečné teplo ven z interiéru. 
Tepelná čerpadla se nejčastěji využívají k vytápění objektů, ale běžně slouží pro ohřev vody v bazénech nebo vody užitkové. Všechny varianty lze jednoduše kombinovat v rámci jednoho systému. Pro tyto varianty jsou tepelná čerpadla NIBE již připravena z výroby.

NIBE Industrier AB je švédská prosperující společnost evropského rozsahu, kotovaná na burze ve Stockholmu. Má padesátiletou tradici vývoje, výroby a prodeje. Společnost NIBE dosáhla v roce 2008 tržby 5 811 milionů švédských korun tj. v přepočtu téměř 15 miliard Kč. V České republice společnost NIBE vlastní dva závody na výrobu elektrických topných těles - Backer Elektro a.s. Hlinsko a Eltop Praha v Miřeticích a také největšího výrobce ohřívačů vody v ČR - Družstevní závody Dražice s.r.o, kam patří mimo jiné i prodej tepelných čerpadel NIBE.

 

Přihlásit se